Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 

 

foto

Szanowni Internauci odwiedzający naszą stronę www. batalionakbarbara.pl !

Dziękujemy za to, że jesteś tu z nami, że interesuje Cię historia I batalionu "Barbra" 16 pp AK, że poszukujesz informacji o losach ludzi nieprzeciętnych - żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego rekrutujących się szczególnie z Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Narodowej Organizacji Wojskowej  oraz  Szarych Szeregów. Cennym jest, że sięgasz do  wydarzeń, opisanych na naszej  batalionowej stronie internetowej a związanych z udziałem polskich partyzantów - Żołnierzy Niepodległości w walce z niemieckim okupantem w latach 1939-1945,  jak również w  powojennej konspiracji niepodległościowej.

Jak zapewne zauważyłeś umieszczamy też  informacje o sposobach upamiętniania szlaku bojowego I batalionu AK "Barbara", miejsc potyczek, walk, spoczynku  żołnierzy batalionu poległych w partyzanckich bojach  oraz o uroczystościach związanych z tym związanych. Mamy nadzieję, że nasza strona pomaga Ci  nietuzinkowych ludzkich zachowań w godzinach próby, w czasie walki o niepodległość Rzeczypospolitej.

Pamiętaj !

Postawy i czyny żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego - I batalionu "Barbara" 16 pp AK zakorzeniają nas w kartach chwały i sławy oręża polskiego oraz pozwalają kształtować naszą tożsamość związaną z losami Ziemi Tarnowskiej oraz naszej Ojczyzny.

Zapraszamy Cię do wspólnej przygody oraz wędrówki tropami historii - związanej z działalnością I batalionu "Barbara" 16 pp AK,  a szczególnie z wydarzeniami jakie miały miejsce 12 września 1944 roku na Suchej Górze, w gminie Gromnik, w powiecie tarnowskim, w województwie małopolskim.

Sprawdź swoją wiedzę w konkursie pt. "Sucha Góra - pamięć nieustająca"

Celem konkursu jest:

W ramach  obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości popularyzować wiedzę o I batalionie "Barbara" 16 pp AK i upamiętnić wydarzenia jakie rozegrały się na Suchej Górze we wrześniu 1944 roku w ramach Akcji "Burza".

Organizatorami konkursu są:

  • Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie,
  • Redakcja strony www.batalionalbarbara.pl

Czas trwania konkursu:

od 6 sierpnia do 12 września 2018 r.

Termin inauguracji konkursu ma wymiar symboliczny. Jest związany z datą rozpoczęcia szlaku bojowego 1 batalionu "Barbara" 16 pp AK w ramach Akcji "Burza" na terenie Ziemi Tarnowskiej - 6 sierpnia 1944 roku. Termin zakończenia konkursu odnosi się z  kolei do rocznicy  wydarzeń jakie rozegrały się na Suchej Górze 12 września  1944 roku.

Zasady udziału:

W konkursie może wziąć udział każdy, kto prześle drogą e-mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. swoje odpowiedzi na 28 konkursowych pytań.

Odpowiedzi należy udzielać kolejno na zadane pytania, w formie pisemnej (plik Word) w następujący sposób:

a) W  pytaniach:1, 3 - 20,22, 24,25 i 27 należy dokonać wyboru jednej spośród trzech możliwości (a,b,c)  odpowiedzi - przykład: Pytanie nr 30 - odp. a,
b) W pytaniach 2,21,23,26,i 28 trzeba udzielić krótkich odpowiedzi  - przykład: Pytanie nr 31 -   krótka i dokładna odpowiedź.

Trzydziestu uczestnikom konkursu, którzy pierwsi przyślą poprawne  odpowiedzi na wszystkie pytania zostaną przekazane nagrody w postaci wydawnictwa książkowego pt. Harcerski Kurhan na Suchej Górze.

Tu możesz zapoznać się z pytaniami konkursowymi: Plik do otwarcia

WAŻNE!

Uprzejmie informujemy wszystkich uczestników konkursu pt. "Sucha Góra - pamięć nieustająca", że udział w konkursie  jest dobrowolny. Podane przez uczestników konkursu dane kontaktowe (np. imię i nazwisko lub pseudonim, adres e-mail) będą przetwarzane przez organizatorów konkursu tj. Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie i stronę internetową www. batalionakbarbara.pl  w celu otrzymania od Państwa odpowiedzi konkursowych a po ich ocenie, indywidualnego zwrotnego poinformowania o wynikach konkursu. Dane trzydziestu uczestników (imię lub pseudonim z adresu e-mailowego),  którzy jako pierwsi nadeślą poprawne odpowiedzi na wszystkie konkursowe pytania, zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.batalionakbarbara.pl w terminie 10 - 30 wrzesień 2018 roku.

Jeżeli zdecydujesz się na udział w konkursie i prześlesz swoje odpowiedzi na pytania konkursowe, to oznacza ,że wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych osobowych!

Jeżeli zgadzają się Państwo na upublicznienie swoich pełniejszych danych osobowych tj. imienia, nazwiska i miejscowości, to  prosimy, by do przesyłanych odpowiedzi  załączyć oświadczenie zgody o poniższej treści:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie  w celu publikacji na stronie internetowej  stowarzyszenia oraz stronie internetowej www.batalionakbarbara.pl  osób, które jako nagrodzona pierwsza trzydziestka nadesłała poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania konkursu pt. "Sucha Góra - pamięć nieustająca".

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dla uczestników konkursu "Sucha Góra -pamięć nieustająca" - (zobacz całość)

 

Organizatorzy Konkursu

Attachments:
Download this file (PYTANIA.pdf)PYTANIA.pdf
Download this file (RODO.pdf)RODO.pdf