Ocena użytkowników: / 35
SłabyŚwietny 

Upamiętnianie i pielęgnowanie tradycji oręża polskiego odbywa się na wiele sposobów i przybiera   różne formy. Jedną z ciekawych i atrakcyjnych metod jest edukacja historyczna realizowana w formie wycieczek, rajdów turystycznych, czy też zlotów tematycznych. Oprócz doznań i przeżyć oraz doświadczeń jakie każdy uczestnik indywidualnie wynosi z udziału w takich przedsięwzięciach pozostają pamiątkowe zdjęcia, plakietki, odznaki jak również okolicznościowe  znaczki pocztowe, stemple, koperty, karty pocztowe czy inne wydawnictwa.  W ubiegłym roku zainicjowaliśmy budowę naszej internetowej Galerii plakietek i odznak rajdowych oraz zlotowych związanych z upamiętnianiem historii I Batalionu 16 pułku piechoty Armii Krajowej jaki działał  latem i jesienią 1944 roku w południowych rejonach Ziemi Tarnowskiej  w ramach akcji Burza.  Sukcesywnie zbieramy plakietki i odznaki. Do grona osób, które udostępniły nam swoje zbiory i dokonały elektronicznej archiwizacji zbiorów dołączyli: Marek Popiel z Tarnowa, Marek Karpiński z Tarnowa, Zbigniew Kowal z Tarnowa, Jacek Popiel z  Zabrza. Czekamy również na Ciebie   przyłącz się do nas. Budujmy  dalej wspólnie nasza galerię plakietek lub odznak   związanych z upamiętnianiem I Batalionu "Barbara" 16 Pułku Piechoty Armii Krajowej. Wszystkich, którzy prześlą do naszej galerii wersję elektroniczną plakietki lub odznaki  umieścimy w metryczce  katalogowej(jeżeli Państwo wyrazicie na to zgodę).

Prezentujemy plakietki i odznaki   rajdów turystycznych i zlotów, których wędrówki wiodły szlakiem walk Batalionu "Barbara".

  1. Jesienny Rajd  Szlakami Walk Batalionu "Barbara" Armii Krajowej organizowany przez Oddział PTTK Tarnów.
  2. Harcerski Rajd Jesienny Kurhan.
  3. Harcerski Rajd Turystyczny HART
  4. 10 TDH Rajd Braterstwa - Dąbry
  5. Wiosenny Rajd Turystyczny szlakami partyzantów AK Jamna organizowany przez Oddział Miejski PTTK Rzeszów.
  6. Zlot Grabiny


Odznaki lub plakietki dotyczące rajdów, zlotów lub innych form upamiętniania I Batalionu AK "Barbara"  w formie elektronicznej proszę  przesyłać na  nasz adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W opisie odznaki lub plakietki proszę zamieścić informacje dotyczące pełnej nazwy rajdu lub zlotu oraz z czyjego zbioru pochodzi. Czekamy na Wasz współudział w tym projekcie.

Warszawa 18 marca 2011 rok

Krzysztof Sikora

Galeria jest dostępna >> tutaj <<